Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie
Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie?
Marzec 9, 2018
Czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę
Czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę?
Marzec 26, 2018
Pokaż wszystkie

Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały?

Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały

Filtrowanie wody kranowej i spożywanie jej bez przegotowywania wywołuje często lawinę dyskusji. Czy oby na pewno taka woda jest zdatna do picia, czy nie zawiera szkodliwych związków chemicznych, a także czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały?

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od rodzaju filtra jaki wybierzemy do swojego domu. Co warto podkreślić, woda kranowa, która płynie w naszych kranach, zawsze powinna być zdatna do picia. Wynika to z licznych norm, które regulują to przedsięwzięcie. Wszelkie substancje szkodzące powinny zostać usunięte przez przedsiębiorstwo wodociągowe na początku procesu filtracji. Woda ta zostaje najczęściej oczyszczona chlorem.

Niestety liczne rury kanalizacyjne, są już na tyle stare, że korodują, w wyniku czego może dochodzić do uwalniania się związków żelaza i jego pochodnych do wody. Z uwagi na te czynniki często decydujemy się na założenie filtrów do wody w naszych domach.

Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały?

Wybór filtra ma tu ogromne znaczenie. Zaawansowane filtry o działaniu odwróconej osmozy, po za tym, że pozbawiają wody szkodliwych substancji, również oczyszczają ją z wartościowych elementów, które potrzebuje nasz organizm. W takich przypadkach, aby wzbogacić wodę zaleca się montaż kolejnego urządzenia jakim jest mineralizator.

Jeśli jednak zdecydujemy się na skorzystanie z opcji filtra dzbankowego ten problem nas ominie. Polski producent filtrów do wody Dafi, tak skonstruował swoje filtry, że oczyszczają one wodę z chloru, oraz z żelaza i innych metali ciężkich, zachowując wartościowe elementy odżywcze wody. Woda przefiltrowana za pomocą dzbanków filtrujących Dafi nadal jest w pełni wartościowa. Dodatkowo działanie filtrów powoduje wzbogacenie wody w jony sody, potasu, wapnia czy magnezu w zależności od rodzaju filtra. Z uwagi na to, bez obaw możemy pić wodę, po bezpośrednim przefiltrowaniu bez konieczności jej gotowania i montażu kolejnych urządzeń.