Jak często należy wymieniać filtr
Jak często należy wymieniać filtr?
Marzec 6, 2018
Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały
Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały?
Marzec 16, 2018
Pokaż wszystkie

Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie?

Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie

Szukasz odpowiedniego sposobu na smaczną i zdrową wodę w swoim domu? Dzbankowe filtry z pewnością spełnią twoje oczekiwania. Są niewielkich rozmiarów, a także z racji atrakcyjnego wyglądu, mogą stać się ciekawym dodatkiem w Twojej kuchni. Dzbanek do wody posiada bardzo prosty system filtrujący, dzięki czemu wymiana wkładu filtrującego nie stanowi żadnego problemu.

Właściwości wkładów filtrujących

Dzbanki do filtrowania, wyposażone są w wymienne filtry węglowe, które skutecznie poprawiają smak i skład wody kranowej. Dzięki temu, że w składzie filtra znajduje się węgiel aktywowany, filtr zapobiega powstawaniu osadu z kamienia na ekspresach do kawy i czajnikach. Stanowi również doskonałą barierę dla różnych mikroorganizmów. Oczyszczając wodę z żelaza i innych metali ciężkich.

Wielu użytkowników, zastanawia się czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie. W tym temacie warto jest podkreślić jedną kwestie. Wszelkiego rodzaju filtry, które przeznaczone są do wody kranowej nie usuwają z niej bakterii. Wynika to z fakty, że ze względu na restrykcyjne wymogi sanitarne, woda, która dopuszczona jest do naszych kranów, nie może ich posiadać. Woda kranowa nie może być skażona mikroorganizmami, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Do usuwania tych szkodliwych substancji, wykorzystywany jest chlor w przedsiębiorstwach wodociągowych, który to poprzez filtry dzbankowe, jest usuwany z wody.

Rodzaje wkładów filtrujących

Filtry dzbankowe po za tym, że usuwają szkodliwe pierwiastki z wody kranowej, dodatkowo mogą ją wzbogacać odpowiednimi dobrymi mikroelementami. Polski producent filtrów Dafi posiada w swojej ofercie filtry MG+, które skutecznie mineralizują wodę, poprawiając jej smak i zapach, dzięki czemu może stać się odpowiednikiem wody butelkowanej. Filtry pH+ wzbogacają wodę kranową o jony wapnia, sodu i potasu, podnosząc jej pH. Filtry do wody powinny zostać dopasowane do wymagań domowników oraz do stanu wody kranowej. W celu efektywnego działania, powinny być wymieniane co 30 dni.