Czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę?

Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały
Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały?
Marzec 16, 2018
Jak długo możemy przechowywać wodę przefiltrowaną
Jak długo możemy przechowywać wodę przefiltrowaną?
Marzec 26, 2018
Pokaż wszystkie

Czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę?

Czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę

Przefiltrowana woda kranowa, może być ciekawą alternatywa dla wody butelkowanej. Dzięki dzbankom filtrującym, możemy uzyskać czystą i wartościową wodę, która następnie możemy używać do wszelkich posiłków lub pić bezpośrednio po przefiltrowaniu.

Dzbanki filtrujące posiadają wymienne filtry, które z powodzeniem możemy dopasować do swoich wymagań czy stanu wody w kranie. Filtry te mogą wzbogacać wodę o jony sodu, wapnia czy potasu, a także mogą ją mineralizować i usuwać z niej kamień.

W celu skutecznego działania dzbanków filtrujących Buy Doxycycline , zaleca się regularne wymienianie wkładu filtra na nowy. Sugerowany termin wymiany filtra to 30 dni od jego rozpakowania. Często spotykamy się z pytaniem, czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę? Odpowiadając na to pytanie warto podkreślić jedną kwestię, filtr umieszczony w naszym dzbanku posiada węgiel, który odpowiada za usuwanie chloru i innych zanieczyszczeń z wody. Węgiel ten jest impregnowany odpowiednią ilością srebra, która to gwarantuje nam sterylność i prawidłowe funkcjonowanie filtra. Oczywiście, jeśli wymiana filtra zostanie wykonana z kilkudniowym opóźnieniem, jakość naszej wody diametralnie nie spadnie. Jednak dla uzyskania zadowalających rezultatów, zaleca się jego regularną wymianę co 30 dni, bez znaczenia jaką ilość wody filtr w tym czasie została przefiltrowana. Jeśli w czasie tego miesiąca, zaobserwujemy na grzałce czajnika pojawiający się osad z kamienia, również należy wymienić filtr na nowy. Okres 30 dni, jest okresem statystycznym, czyli w rezultacie może wynosić mniej i więcej. Zawsze należy obserwować pojawiające się osady z kamienia.

Część dzbanków polskiego producenta Dafi, posiada manualne wskaźniki, które sugerują nam, kiedy należy wymienić filtr na nowy. Wskazują nam odpowiednią datę. Dzbanki również wyposażone są w kolorowe diody, które sygnalizują nam okres zużycia filtra. Pomarańczowa lampka zaświeca się, gdy do wymiany filtra pozostało około 7 dni, a czerwona, gdy filtr definitywnie należy wymienić na nowy.

Tego typu udogodnienia pozwalają nam bez przerwy cieszyć się zdrową i czystą wodą. Dzbanek Dafi sam informuje nas o wymianie wkładu na nowy, bez konieczności zapamiętywania terminów.