Czy filtrowaną wodę można podawać dzieciom i niemowlętom
Czy filtrowaną wodę można podawać dzieciom i niemowlętom?
Marzec 3, 2018
Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie
Czy filtry dzbankowe usuwają z wody bakterie?
Marzec 9, 2018
Pokaż wszystkie

Jak często należy wymieniać filtr?

Jak często należy wymieniać filtr

Dzbanki filtrujące wodę kranową, stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu, że są bardzo skuteczne, oraz wyjątkowo ekonomiczne. Wymiana filtra czy sama obsługa dzbanka, są bardzo proste i intuicyjne.

Dafi to polski producent dzbanków filtrujących, który spełniając oczekiwania swoich klientów, przygotował szeroki wybór dzbanków, pod kątem ich pojemności i designu, oraz bogatą ofertę filtrów. Filtry różnią się działaniem oraz przeznaczeniem. Dafi posiada filtry, które skutecznie oczyszczają wodę, poprawiając jej smak i zapach, a także dodatkowo wzbogacają ją o cenne mikroelementy, takie jak wapń, potas czy magnez.

Jak często wymieniać filtr na nowy?

Jeśli jesteś już użytkownikiem filtrów Dafi, możesz zadawać sobie pytania, jak często należy go wymieniać na nowy. I tutaj producent wyszedł naprzeciw naszym oczekiwaniom. Dzbanki wyposażone są w wskaźnik manualny, który wskaże nam dzień i miesiąc najbliższej wymiany filtra. Nie miej jednak ten czas nie powinien być dłuższy niż 30 dni od jego rozpakowania. Aby móc nieprzerwanie cieszyć się smaczną i zdrową wodą, zaleca się nie przekraczanie tego terminu. Kilku dniowe opóźnienie, nie będzie znacząco wpływało na jakość wody, jednak jakość wody może się obniżyć. Węgiel zawarty w filtrze, który odpowiedzialny jest za usuwanie chloru z wody, czy innych zanieczyszczeń, jest impregnowany odpowiednią ilością srebra, która gwarantuje działanie filtra właśnie przez okres jednego miesiąca.

Aby uniknąć przegapienia momentu, kiedy filtr zacznie tracić swoje właściwości, dzbanek filtrujący został wyposażony w wskaźnik LED sensor, który po upływnie 30 dni zaświeci się na kolor czerwony. Jest to znak, że filtr należy już wymienić. By zachować ciągłość pracy filtra, około 7 dni przed zalecanym okresem wymiany filtra, dioda zaświeci się na kolor pomarańczowy. Ma być to sygnał dla Nas Buy Zithromax , aby zaopatrzyć się w nowy wymienny filtr pasujący do naszego dzbanka. Po wymianie filtra na nowy, należy, wskaźnik manualny, ustawić ponownie.