Czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę
Czy wymienny filtr można używać dłużej niż jeden miesiąc, jeśli rzadko filtrujemy wodę?
Marzec 26, 2018
Czy filtry Dafi są zdrowe
Czy filtry Dafi są zdrowe
Lipiec 23, 2018
Pokaż wszystkie

Jak długo możemy przechowywać wodę przefiltrowaną?

Jak długo możemy przechowywać wodę przefiltrowaną

Każdy produkt spożywczy ma swoja datę przydatności oraz wyznaczony czas, po otwarciu którego, należy z niego skorzystać.

Tak jest z wieloma produktami i kosmetykami, a także z wodą. Wielu z nas nie ma pojęcia o tym, że woda butelkowana, a także ta przefiltrowana ma swoją datę przydatności.

Woda jak każdy inny produkt, może w wyniku wysokich temperatur czy wilgoci tracić swoje wartości odżywcze oraz może się psuć.

Jaki jest czas przydatności wody po przefiltrowaniu?

Woda kranowa, z racji licznych przepisów, musi spełniać normy, które powodują, że jest ona zdatna do picia, wszelkie szkodliwe substancje są usuwane za pomocą chloru. Woda, która jest bezpośrednio przefiltrowana, zostaje pozbawiona chloru, oraz może być dodatkowo wzbogacona jonami sody, potasu czy magnezu. Z uwagi na wartościowe mikroelementy, woda przefiltrowana przez dzbanki polskiego producenta Dafi, może być alternatywą dla wody butelkowanej.

Biorąc pod uwagę jakość wody przefiltrowanej, zaleca się użycie jej do picia w okresie nie dłuższym niż 12 godzin od jej oczyszczenia. To samo tyczy się wody butelkowanej, po jej otwarciu, należy ją wypić do 12 godzin.

Jeśli w dzbanku, w zbiorniczku na wodę oczyszczoną, pozostała woda która była przefiltrowana kilkanaście godzin wcześniej, należy ją wylać i przefiltrować świeżą wodę na nowo. Dzięki temu woda, którą pijemy, będzie zawsze świeża i w pełni wartościowa.

Dodatkowo warto pamiętać, aby w okresie, kiedy nie używamy dzbanka, przechowywać go w chłodnym miejscu, osłoniętym od słońca, a nawet w lodówce.

Skutecznie przedłuży to działanie filtra, a także zapobiegnie tworzeniu się niepożądanych mikroelementów we wodzie.

Bez znaczenia Canada Lookup Telephone Numbers , czy korzystasz z wody butelkowanej, czy butelki filtrującej, warto wypić z niej wodę do 12 godzin po otwarciu czy przefiltrowaniu. Jest to czas, kiedy woda jest najzdrowsza i w pełni odpowiednia do picia, bogata w korzystne mikroelementy. Po 12 godzinach może dochodzić do tworzenia się w niej różnorodnych bakterii.