Czy filtry Dafi są zdrowe
Czy filtry Dafi są zdrowe
Lipiec 23, 2018
Pokaż wszystkie

Jak usunąć biały nalot, który osadził się na pokrywie dzbanka?

Dzbanek filtrujący Dafi to niezwykle skuteczne wyposażenie kuchni, które doskonale oczyszcza i wzbogaca wodę kranową. Dzięki niemu możemy zrezygnować z wody butelkowanej i pić wodę kranową bez wcześniejszego przegotowania.

Dzbanki filtrujące składają się z kilku elementów. Posiadają pojemnik na wodę kranową, gdzie dodatkowo znajduje się miejsce na filtr, a także pojemnik na przefiltrowaną wodę. Obie te części możemy z powodzeniem myć w zmywarce. Zaleca się, aby podczas każdej wymiany filtra, bardzo dokładnie umyć wodą z płynem wszystkie elementy dzbanka. Można także myć je w zmywarce. Jedynym elementem, którego nie umieścimy w zmywarce jest pokrywa dzbanka, która może posiadać sensor LED – wskaźnik pokazujący przydatność filtr i konieczność wymiany na nowy.

Pokrywa dzbanka – jak czyścić

Pokrywę dzbanka ze wskaźnikiem Ledowym, warto przemyć wilgotną ściereczką z płynem. Jeśli na jej powierzchni zauważymy biały nalot, może okazać się, iż osadził się na niej kamień z twardej wody. Jak się go pozbyć? Można w tym celu użyć okamieniacz spożywczy – dostępny w większości sklepów lub wodę z kwaskiem cytrynowym lub octem. Po namoczeniu pokrywy – kamień powinien się rozpuścić. Aby jednak zapobiec zabrudzeniom, warto często przemywać pokrywę dzbanka wodą z płynem.

Rodzaje dzbanków Dafi

Dzbanki Dafi dostępne są w różnych typach. Od plastikowych po szklane. Dzbanki wykonane ze szkła cechują się większą odpornością na zabrudzenia oraz są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Nie harują się i nie niszczą. Osadzający się biały nalot powstały z kamienia z wody, łatwiej jest też usunąć ze szła niż z plastiku. Jednak te wykonane z tworzywa są lżejsze i bezpieczniejsze np. jeśli użytkownikami są również dzieci.

Wkład filtrujący Dafi oczyszcza wodę i zmiękcza ją, zapobiegając powstawaniu kamienia w czajnikach i ekspresach. Jednak pokrywa dzbanka posiada bezpośredni kontakt z twardą wodą Buy Zithromax without Prescription , dlatego na jej powierzchni może pojawiać się nalot z kamienia. Nie niszczy on jednak pokrywy i jest dość łatwy do usunięcia.